Aktualności

W PIŃCZOWIE PRZEGONILI ZAWAŁ

24 października w Pińczowie odbył się drugi Marsz Pacjentów Nordic Walkig pod hasłem „Przegoń Zawał”. W marszu wzieło udział około 50 pacjentów Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii „Intercard” w Pińczowie. Impreza została objęta patronatem „Szkoły Serca” oraz Starostwa Powiatowego w Pińczowie.

Po przeprowadzeniu wspólnej rozgrzewki, pacjenci wraz z rodzinami przemaszerowali u boku lekarzy i pielęgniarek ze Szkoły Serca w Pińczowie dystans ok 3 km.

Dyscyplina nordic walking z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów oraz osób zdrowych. Rosnące zainteresowanie aktywnością fizyczną na Ponidziu jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, zwłaszcza że w tym regionie obserwowane jest duże zagrożenie związane z występowaniem czynników rozwoju miażdżycy. Tegoroczny marsz nordic walking w Pińczowie, towarzyszył II Biegowi Szlakiem Mięty i Kamienia na dystansie 12 km.

Pacjenci, którzy regularnie trenują żyją dłużej, cieszą się lepszym samopoczuciem i lepiej chronią się przed chorobami serca, a gdy już zachorują, łatwiej jest ich wyleczyć – mówił dr n med. Jacek Godlewski – ordynator z Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii Intercard w Pińczowie. Maszerowaliśmy razem z pacjentami ponieważ chcemy zachęcać ich do aktywności fizycznej, dostosowanej do ich możliwości – dodał dr Godlewski