Aktualności

KRAKÓW STOLICĄ ŚWIATOWEJ KARDIOLOGII

Już po raz szesnasty Kraków stanie się międzynarodowym centrum wymiany doświadczeń w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Światowej sławy autorytety z dziedziny kardiologii, kardiochirurgii, anestezjologii, angiologii i neurologii spotkają się na XVI Międzynarodowych Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej "New Frontiers in Interventional Cardiology, NFIC 2015" w dniach 25 - 28 listopada 2015 r.

Konferencja już od wielu lat jest jednym z głównych forów dyskusyjnych w zakresie kompleksowego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Świadczy o tym, z roku na rok, coraz liczniejszy udział w Warsztatach, nie tylko specjalistów z Europy, ale również z Ameryki Północnej oraz Azji. Swój udział w tegorocznych Warsztatach potwierdzili między innymi: Davide Capodanno (Włochy), Gregory Ducrocq (Francja), Alfredo R Galassi (Włochy), Eberhard Grube (Niemcy), Gary Mintz (USA).

Podczas NFIC przedstawiane będą najnowocześniejsze technologie, stosowane w kardiologii interwencyjnej w Polsce i na świecie, a także nowe wytyczne i normy postępowania. Goście Warsztatów, będą mieli okazję uczestniczyć w transmisji na żywo innowacyjnych zabiegów z zakresu kardiologii interwencyjnej, przeprowadzanych w renomowanych ośrodkach w Europie: w Krakowie, Rotterdamie, Rostocku i Budapeszcie.

Co roku w Konferencji uczestniczy ponad 1200 osób (lekarzy, pielęgniarek, techników, przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego).

Po raz pierwszy autorzy nadesłanych najlepszych prac będą mieli okazję zaprezentować swój dorobek naukowy podczas sesji plakatów moderowanych współorganizowanej przez redaktorów naczelnych czasopisma Advances in Interventional Cardiology.

Przez 2 dni warsztatów (26-27 listopad) będziemy gościć w komfortowych salach wykładowych nowoczesnego centrum kongresowego ICE, natomiast 28 listopada odbędzie się sesja naukowa dotycząca kompleksowego leczenia niewydolności serca organizowana we współpracy Sekcji Echokardiografii, Sekcji Niewydolności Krążenia oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w historycznej sali Teatru im. Słowackiego.

Tegoroczne Warsztaty organizowane są przez Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, pod patronatem Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego we współpracy z European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI) i European Board for Accreditation in Cardiology (EBAC).