Historia

Historia Carint

Naszą dewizą jest ciągły rozwój. Wykorzystujemy każda możliwość, aby ten świat stał się lepszy - aby większa ilość pacjentów mogła otrzymywać lepszą diagnostykę i leczenie na coraz wyższym poziomie. Robimy to, na czym się znamy, ciągle pracując nad ulepszeniem, doskonaleniem, rozszerzeniem pakietu świadczeń i dostępności do profesjonalnych usług.

Rok 2001 - CARINT Sp. z o.o.

CARINT Sp. z o.o. rozpoczęła działalność 18 czerwca 2001 roku uzyskując rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym. CARINT jest spółką utworzoną przez lekarzy, których celem stało się utworzenie pracowni hemodynamiki w Polsce południowej. Miało to służyć uzupełnieniu braku tego typu świadczeń na rynku medycznym. W tym celu spółka powołała 1 sierpnia 2001 roku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej o nazwie "Małopolskie Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Układu Krążenia KARDIOMED". Głównym przedmiotem działalności NZOZ KARDIOMED jest udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach swoich jednostek, a także na podstawie umów z innymi zakładami opieki zdrowotnej.

Rok 2004 - KCRI Sp. z o.o.

We wrześniu 2004 roku CARINT zainicjował powstanie Krakow Cardiovascular Research Institute Sp. z o.o. (www.kcri.org), która zajmuje się działalnością naukowo - badawczą w dziedzinie medycyny. KCRI zajmuje się ponadto projektowaniem, prowadzeniem i monitorowaniem badań klinicznych. Spółka prowadzi także labolatorium obliczeniowe zajmujące się analizowaniem badań angiograficznych, ultrasonografii wewnątrzwieńcowej (IVUS) oraz EKG. KCRI prowadzi również działalność edukacyjną.

Rok 2005 - INTERCARD Sp. z o.o.

W styczniu 2005 roku CARINT jako jeden z udziałowców utworzył nową firmę Intercard Sp. z o.o. (www.intercard.sacz.pl), która uruchomiła nowoczesny Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii NZOZ w Nowym Sączu. Kolejnymi etapami rozwoju inwestycyjnego Intercard było otwarcie kolejnych oddziałów - w 2007 roku Oddziału Kardiologi Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii NZOZ w Nowym Targu oraz w kwietniu 2008 roku Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii NZOZ w Krośnie.

Rok 2007 - G.V.M. CARINT Sp. z o.o.

W październiku 2007 roku łącząc ze sobą długoletnie doświadczenie włoskiej firmy Gruppo VillaMaria oraz firmy CARINT została powołana spółka G.V.M. Carint Sp. z o.o. (www.gvmcarint.eu). Głównym celem działalności G.V.M. CARINT jest otwieranie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej zajmujących się leczeniem inwazyjnym chorób układu sercowo - naczyniowego. Dzięki dobrej współpracy już w kwietniu 2008 roku spółka uruchomiła Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii NZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kolejnym etapem rozwoju Spółki było uruchomienie w styczniu 2009 roku Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo - Naczyniowych NZOZ w Sanoku oraz w lipcu 2009 roku otwarcie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii NZOZ w Oświęcimiu. Obecnie firma planuje kolejne inwestycje.

Rok 2009 - CARINT INVESTMENT S.A. oraz GVM CARINT INVESTMENT

W lipcu 2009 roku została powołana spółka Carint Investment S.A. (www.carintinvestment.pl) Przedmiotem działalności Spółki jest realizacja projektów inwestycyjnych branży medycznej, projektowanie i modernizacja oddziałów medycznych oraz zarządzanie projektami medycznymi.

Także w roku 2009 łącząc dotychczasowe doświadczenia firm Gruppo Villa Maria oraz Carint powołano spółkę GVM Carint Investment (www.gvmcarint-investment.eu). Firma G.V.M. Carint Investment realizuje projekty z zakresu profilaktyki zdrowotnej, lecznictwa szpitalnego oraz rehabilitacji medycznej.

Rok 2010, czerwiec - Carint Investment S.A. oraz Scanmed S.A. powołały nową spółkę medyczną Carint Scanmed Sp. z o.o.

Priorytetowym zadaniem dla Carint Scanmed jest uruchomienie oddziału kardiologii inwazyjnej w krakowskim Szpitalu św. Rafała. Współpraca firmy Carint i Scanmed pozwoli na uzupełnienie oferty medycznej obu spółek, a co ważniejsze, przyczyni się do zrównania dostępu mieszkańców południowej części Krakowa do wysokospecjalistycznej opieki kardiologicznej.  Carint Scanmed stworzy najnowocześniejszy i bezpieczny oddział kardiologiczny, leczący swych pacjentów zgodnie z europejskimi standardami.

Rok 2010, wrzesień - Minister zdrowia Ewa Kopacz w Szpitalu św. Rafała

Szpital św. Rafała, z którym współpracuje grupa Carint, obchodził pierwszą rocznicę swojego funkcjonowania. Specjalne zaproszenie na tą uroczystość przyjęła Minister Zdrowia dr Ewa Kopacz. Po zwiedzeniu szpitalnych oddziałów- w tym ruszającego niebawem- Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii, Pani Minister poprowadziła przygotowany wspólnie przez firmę Scanmed i magazyn Think Tank panel dyskusyjny pt. „Profesjonalizacja zarządzania publicznymi i niepublicznymi placówkami służby zdrowia szansą na poprawę systemu ochrony zdrowia w Polsce”. Co ważne minister Ewa Kopacz podkreślała, iż w służbie zdrowia najważniejszy jest pacjent, a status  organizacyjno - prawny szpitala jest sprawą drugorzędna. Mamy nadzieję, że obecność tak ważnej osoby jak ministra zdrowia w prywatnym szpitalu, zmieni w Polsce sposób patrzenia na modernizację służby zdrowia. Nasi pacjenci zasługują na najwyższy standard leczenia, dlatego spółka Carint Scanmed i Szpital św. Rafała dokładają wszelkich starań aby każda osoba trafiająca pod opiekę naszych lekarzy takową otrzymała. Pozytywna opinia minister Ewy Kopacz o Szpitalu św. Rafała mobilizuje cały zespół naszych specjalistów do jeszcze skuteczniejszej pracy na rzecz wszystkich pacjentów.

Rok 2010, grudzień - Krakowskie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Szpitalu św. Rafała.

Już działamy !

Ruszył długo oczekiwany oddział kardiologii inwazyjnej w Szpitalu Św. Rafała. Krakowskie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii jest najnowocześniejszą tego typu jednostką w województwie małopolskim. Na dzień dzisiejszy posiada 25 łóżek. W pokojach o wysokim standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym nasi pacjenci mogą w spokoju powracać do zdrowia. Nasz oddział dysponuje działającą w trybie 24 godzinnym pracownie hemodynamiki, umożliwiającą przeprowadzanie zabiegów hybrydowych (zabieg przeprowadzany jednocześnie przez kardiologa inwazyjnego i kardiochirurga)

Rok 2011, styczeń - Kardiolodzy ze Szpitala św. Rafała ratują życie 102 letniej pacjentce.

Do Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii trafia 102 letnia pacjentka z zawałem serca. Nasi lekarze przeprowadzając zabieg angioplastyki wieńcowej nie tylko uratowali życie staruszce, ale sprawili, że po kilku dniach pobytu w Szpitalu św. Rafała mogła wrócić do domu. Dzięki znakomitej pracy krakowskich kardiologów Pani Zofia może dalej cieszyć się zdrowiem i pogodą ducha.

Rok 2011, luty - Carint laureatem nagród Diamenty Forbesa i e- diamenty Forbesa i onet.pl

Prestiżowe wyróżnienia zostały przyznane Carint jako dynamicznie rozwijającej się firmie, która stawia na nowoczesność i skuteczne zarządzanie. Dodatkowo magazyn Forbes doceniła Carint za osiągnięcie znacznego wzrostu swej wartości. Carint znalazł się także wśród 3 firm z Małopolski, nagrodzonych za najlepszą stronę internetową. Wiarygodne i rzetelne informacje, które przekazujemy Państwu na bieżąco są podstawą w komunikacji między naszą firmą a pacjentami, pracownikami i partnerami biznesowymi. Dziękujemy wszystkim współpracownikom za pomoc w osiągnięciu sukcesu zarówno na forum medycznym jak i biznesowym.

Jesień 2011 - Powstanie Klubu Pacjenta, działającego przy ośrodkach Carint

W ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych organizowanych w poszczególnych ośrodkach Carint, w formie Klubu Pacjenta od 2011r. poświęconych m. in. leczeniu nadciśnienia, prowadzeniu zdrowej aktywności fizycznej, odpowiedniej diety, przestrzeganiu zaleceń lekarskich po zabiegach angioplastyki wieńcowej uczestniczy regularnie ok. 5.000 pacjentów kardiologicznych rocznie. Wykłady prowadzą przeważnie lekarze specjaliści na co dzień prowadzący leczenie chorych, ale w zależności od tematyki również osoby o odpowiednim wykształceniu jak pielęgniarka, dietetyk, rehabilitant czy psycholog. Rocznie odbywają się średnio 2-3 spotkania Klubu Pacjenta w każdym z 14 ośrodków kardiologii inwazyjnej w Polsce południowo – wschodniej.

1 września 2013 - I Ogólnopolski Marsz Pacjentów Nordic Walking "Przegoń Zawał"

Aby zmobilizować chorych do aktywnego trybu życia a jednocześnie bezpiecznego uprawiania sportu w ramach działalności Klubu Pacjenta zorganizowano podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Pacjentów pod hasłem “Przegoń Zawał” ,

W wydarzeniu wzięło udział około 250 pacjentów po przebytych incydentach sercowo naczyniowych. Pacjenci przemaszerowali wspólnie z lekarzami dystans ok. 1500 m. Rozgrzewka została poprowadzona przez mistrzynię olimpijską w narciarstwie biegowym Justynę Kowalczyk.ff

29 września 2013 - Światowy Dzień Serca w ośrodkach Carint

29 września 2013 w ośrodkach Carint, pacjenci mieli okazję skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy i dietetyków oraz wykonać badania kontrolne. Każdy chętny bez  rejestracji mógł sprawdzić poziom glukozy, cholesterolu, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, sprawdzić wagę ciała, obliczyć BMI, uzyskać konsultacje kardiologów oraz wykonać badanie EKG.

12 maja 2014 - Powstanie Fundacji Cardiovascular Center Foundation

Choroby układu krążenia pozostają niezmiennie główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Schorzenia układu sercowo – naczyniowego są zaliczane do chorób cywilizacyjnych, których leczenie oraz zapobieganie jest długotrwałym procesem. Udowodniono jednak, że efektywne działania prewencyjne pozwalają zmniejszyć nie tylko umieralność, ale także ograniczyć chorobowość, niepełnosprawność i poprawić jakość życia człowieka.

W tym celu powstała Fundacja Cardiovascular Center Foundation z siedzibą w Krakowie, której główną formą działania jest tzw. Klub Pacjenta.

20 listopada 2014 - Kampania Serce Bez Dymu

Fundacja, Cardiovascular Center Foundation podjęła akcję mającą na celu pomóc pacjentom w walce z nałogiem palenia papierosów. W tym celu ruszyła kampania www.sercebezdymu.pl

Serwis pomaga zdobyć wiedzę na czym polega uzależnienie od nikotyny, co nim kieruje i przede wszystkim jak sobie z nim radzić. Więcej informacji na

25 marca 2015 - Uroczyste otwarcie Centrum Diagnostyki Klinicznej w Tarnowie

Centrum Diagnostyki Klinicznej (CDK), zapewni mieszkańcom regionu dostęp do kompleksowych świadczeń ambulatoryjnych z zakresu kardiologii, rehabilitacji, chirurgii, ortopedii, ginekologii i położnictwa oraz neurochirurgii. Pacjenci CDK będą leczeni przez znanych tarnowskich specjalistów, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Centrum dysponuje m.in. certyfikowaną pracownią echokardiograficzną – jedyną w regionie