Portal medicalnet.pl o nowej inicjatywie krakowskich kardiologów

Carint Scanmed: porady dla chorych po zawale

Carint Scanmed proponuje darmowe porady rehabilitanta, dietetyka i kardiologa osobom, które przeszły zawał serca i były leczone w Centrum Kardiologii działającym w krakowskim Szpitalu Św. Rafała. Pierwsze wykłady na temat choroby wieńcowej spółka zorganizowała 14 maja 2011 roku.

Kolejne spotkania są planowane we wrześniu 2011. Wykłady na temat choroby wieńcowej, zabiegu angioplastyki, rehabilitacji oraz ABC prewencji przed- i pozawałowej przeprowadzili dr Jerzy Matysek, ordynator z Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Szpitalu św. Rafała oraz profesor Dariusz Dudek. Klub Pacjenta spotkał się z ogromnym zainteresowaniem chorych oraz ich rodzin.

Spółka Carint Scanmed, utworzona przez Carint Investment  i Scanmed S.A.,  powstała w czerwcu 2010 roku w celu utworzenia Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii. 16 grudnia 2010 roku Centrum rozpoczęło 24-godzinny dyżur kardiologiczny.

Carint istnieje na rynku medycznym od 2001 roku i świadczy usługi z zakresu kardiologii, w tym wysokospecjalistyczne świadczenia kardiologii inwazyjnej i angiologii. Firma powstała z inicjatywy krakowskich lekarzy specjalistów, którzy stworzyli model świadczenia tego typu usług, polegający na zapewnieniu całodobowej i natychmiastowej opieki dla pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym.

G.V.M. Carint powstała w październiku 2007 roku, łącząc ze sobą długoletnie doświadczenia międzynarodowej firmy Gruppo Villa Maria z polską spółką medyczną Carint, która została utworzona w roku 2001. Główną ideą utworzenia spółki G.V.M Carint jest otwieranie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej w szczególności zajmujących się leczeniem inwazyjnym chorób układu sercowo-naczyniowego. Spółka posiada placówki m.in. w Ostrowcu Św., Sanoku, Oświęcimiu. Kapitał wniesiony to 3,75 mln zł. 51 proc. udziałów w spółce posiada Gruppo Villa Maria. 100 proc. udziałów w G.V.M. Carint Investment posiada G.V.M. Carint sp. z o.o.

Źródło: Medicalnet, 19.05.2011